У кіноіндустрії десятиліттями спостерігалась гендерна нерівність. Такий підхід до ролі жінки у кінематографі дуже викривлений.
Для того, аби врегулювати питання гендерної рівності у кіногалузі, важливо розглядати її з позиції бізнесу та зробити ставку на нетворкінг між представницями галузі, як ми робимо у бізнес-ком’юніті WTECH для жінок-лідерок в digital та IT. Адже саме у підтримці ми разом зростаємо та масштабуємось як культурна одиниця світу.
Вікторія Тігіпко,
засновниця і керівний партнер венчурного фонду TA Ventures, президент клуба приватних інвесторів ICLUB Global, засновниця ком’юніті для жінок-керівниць в IT і digital-бізнес WTECH, засновниця всеукраїнської мережі безкоштовних клубів програмування для дітей Code Club Україна, президент Одеського міжнародного кінофестивалю, голова Наглядової ради Української кіноакадемії
засновниця онлайн-бази українського кіно DzygaMDB
Попри те, що кіноіндустрія існує вже понад століття, в галузі все ще спостерігається гендерна нерівність. Лише нещодавно, із зародженням рухів та асоціацій це питання почали піднімати і в кіногалузі. Зокрема, кінопремії почали застосовувати гендерні квоти, а фестивалі більшу увагу приділяють гендерному балансу як в програмах, так і в складі журі. Україні також важливо розробити механізми регулювання цього питання, адже різноманіття представлених поглядів, як жінок, так і чоловіків, забезпечує розвиток креативної індустрії.
Анна Мачух,
Генеральная директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн платформи DzygaMDB